Zawodowi gracze

Zawodowi gracze

Zarabiać na tym, co się kocha? Wciąż większości ludzi trudno w to uwierzyć, a jednak są szczęśliwcy, którym udało się połączyć przyjemne z pożytecznym i zawodowo zająć się swoim hobby. Znają oni jedną tajemnicę, która choć nie jest przed nikim ukryta, jest znana tylko niewielu. Nie ma tak dziwnej czy banalnej rzeczy, za którą ktoś nie zapłaci. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej teorii są zawodowi gracze komputerowi.

Największa popularnością ten zawód cieszy się w Korei Południowej i tam cieszy się także prestiżem społecznym. Najlepsi gracze rywalizują w turniejach o naprawdę cenne nagrody, a relacje z najciekawszych gier pojawiają się w telewizji publicznej. Choć w Europie czy USA na zawodowstwo decyduje się znacznie mniej zawodników, także tu jest miejsce dla osób, które utrzymują się jedynie z udziału w turniejach gier.

Bardzo często osoby te nie znajdują zrozumienia wśród bliskich, dla których grać to tracić czas na rozrywkę. Skoro jednak są osoby, których zawodowym zadaniem jest próbowanie wina, dbanie o figurę modelek, czy surfowanie, to dlaczego inna przyjemna czynność nie miałaby przynosić dochodu?

W tym kierunku dąży też nieraz ustawodawstwo niektórych państwa, które przyznają graczom status zawodników sportowych. Choć siedzenie przed komputerem z fizyczną aktywnością wiele wspólnego nie ma, to przecież to samo dotyczy brydża czy szachów, które są uznanymi dyscyplinami sportowymi.

Zawód związany z grami komputerowymi to marzenie wielu nastolatkówNiedawno w Stanach Zjednoczonych uznano League of Legends za grę sportową, której zawodnicy mają takie same prawa jak piłkarze czy lekkoatleci. Prawdopodobnie również inne popularne gry staną się niedługo nieolimpijskimi dyscyplinami sportu w USA. Może status zawodników zyskają mistrzowie Skylanders? W tym momencie ciężko określić.

Na pewno zapoczątkowana na dalekim wschodzie i w Ameryce moda trafi w końcu do Europy. Polacy mają opinię upartych graczy i niektórzy już dziś zarabiają grając. W ich ślady pójdą następni, będą jednak musieli na swoją karierę poświęcić wiele godzin.

Skomentuj wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>